Home

Modřiny na lytku

Modřinky na lýtku Dobrý den. Chci se zeptat, zda se mohou vytvořit modřiny na lýtku z dlouhého stání. Nejsem si vědoma toho, že bych se do lýtka bouchla. Mám tam tři modřinky o průměru asi 1cm. Jedna hned pod kolenní jamkou je červená a dvě níže jsou fialové. Přijde mi, že se mi vytvořily po tom, co jsem nastoupila na.. Modřiny na nohách Dobrý den, už asi 5 měsíců mam problémy s modřinama. Objevují se mi samy od sebe, ale pouze jenom na nohách můj přítel si děla o mě obavy. Také mě často i pobolívají a někdy dostávám 1 za měsíc křeč do jedné nohy do zadní části holeně

Modřinky na lýtku - poradna, diagnózy - Tvojedoktorka

Na modřinách byste asi těžko hledali něco pozitivního. Jednak mohou docela bolet, jednak jsou kolikrát dost ohyzdnou vadou na kráse. Výrazné modřiny na viditelných částech těla nepůsobí ani dobrým společenským dojmem. Buďto jste totiž za oběť domácího násilí, anebo minimálně za neskutečné nemehlo Pak vám hrozí trombóza, zánětlivé žilní onemocnění postihující převážně dolní končetiny. Její příznaky bývají nenápadné, a tak je lidé často přehlížejí. S léčbou by pacienti přitom zahálet neměli, neléčená forma může končit smrtí. Trombóza, mezi laiky známá také jako zánět žil, postihuje. Zázračný zmizík na modřiny neexistuje, každý výron se vstřebává vlastním tempem. Celému procesu však můžete trochu pomoci. - Co nejdříve po úderu přiložte na místo studený obklad nebo studený předmět. Pozor! Pokud použijete mraženou zeleninu nebo led, zabalte je do utěrky, aby nedošlo k poškození kůže chladem Tvorba modřin. Dobrý den, je mi 22 let a začaly se mi spontánně tvořit modřiny. Tvoří se zejména na nohou a jsou většinou malé (cca .5cm-2cm). Nejvíce jich mám kolem kolenou a pár na vnější straně stehna. Dvě malé mám na rukou. Celkově se cítím dobře- bez únavy, normální chuť k jídlu, teploty nemám Svědí vás pokožka, máte vyrážku či pozorujete na svém těle podivné skvrny? Může se jednat o naprosto běžné kožní potíže, ale i příznak závažného onemocnění. Poradíme vám, jak se zorientovat v těch, jež vznikají v důsledku infekce, chronického kožního onemocnění a alergie

Hezky vecer, mozna hloupa otazka..ale radeji se zeptam. O vikendu jsem byla na ture cca 13 km na horach, vecer nohy bolely, nic strasneho, obcas bodani v lytkach a bolest jako by zil za kolenem, 4 dny po tom jsem byla bobovat, nejsem si vedoma, ze bych se nejak moc bouchla, max jednou a vecer se mi udelaly modriny na stehnech a lytkach (na fotce ze dneska, po 2 dnech) boda me v nohach a boli. Ahoj, jsem půl roku po porodu a už tak v únoru zhruba, jsem registrovala spíš menší modřiny na dolních končetinách. Byla jsem z toho špatná, protože jsem měla v lednu virozu, pořád jsem ohledně zdraví něco řešila, obihala lékaře a celkově jsem byla dost ve stresu a v nedobrem psychickém stavu - mám náročné uplakane miminko Dotaz z 18. 4. 2021: Dobrý den je to cca 14dni co jsem spadla na koleno na beton po rentgen jen pohmozdene takže klid a chladit.Bolelo to týden vsude po lytku se mi objevili modřiny které mám už částečně vztrebane a kotník byl otekly a také celý podlity modrinou v tuto chvíli se mi objevila úplně nová modrina u kotník Varovné zdravotní signály, které není radno přehlížet. 18. 3. 2011, 7:49. Bohumila Kunertová, Novinky. Občasné bolení hlavy, zad, zubů nebo pálení žáhy nemusí nutně znamenat nějakou vážnější zdravotní komplikaci. Naproti tomu jsou ale i jiné typy bolesti či nepříjemností, které by se rozhodně podceňovat neměly Máme léčivé přípravky na podlitiny a modřiny - výběr necháme na vás. Jsme vaše internetová lékárna s dopravou za 29 Kč, nad 1500 Kč zadarmo

Na lytku se mi udělal Flek, připomínající takzvaný cucflek, ale ten to není. Jsou to Podobné Témata jako Malé červené tečky na kůži. Chci se zeptat, zda se mohou vytvořit modřiny na lýtku z dlouhého stání. Nejsem si vědoma.. Bezdůvodné modřiny, častý spánek, oteklé nohy,. Rozhodně by bylo na místě podstoupit cévní vyšetření. Večer doma kopýtka hodit na stůl. Pokud jste v práci snažte si přešlapovat na místě. Doma ulevte nohám lehnětwe si na záda a šlapejte na kole. Zařaďte do jídelníčku pohanku pro zpevnění cévních stěn. Snažte se omezit příjem cukru a tuku Modřiny představují v první řadě vizuální problém. Barví se do fialova, bývají s jasnými obrysy a kazí dobrý dojem. Odkazují na poranění nebo náraz na ostrou hranu a tupý předmět. Zbavit se jich žádnými dostupnými prostředky nejde a jediné, co pomáhá, je dostatek času na zahojení

modřiny na lýtku - diagnóza, příznaky, léčba

1. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti. Ale zase ty modřiny, ty si teda nevybavuju, předpokládám, že si se dočetla, že ty značí problém uvnitř. Ale zase jen z křeče se sval nenatrhne, to spíš u blbých pohybů a svátečních nezahřátých sportovců
  2. Svědí vás pokožka, máte vyrážku či pozorujete na svém těle podivné skvrny? Může se jednat o naprosto běžné kožní potíže, ale i příznak závažného onemocnění. Poradíme vám, jak se zorientovat v těch, jež vznikají v důsledku infekce, chronického kožního onemocnění a alergie
  3. Žilní trombóza je doslova strašákem mnoha lidí, kteří překročili 50. rok života. A není čemu se divit. Vždyť právě trombóza má v našich podmínkách na svědomí vyšší počet úmrtí než obávaný infarkt myokardu.Toto onemocnění je záludné i v tom, že se ve velké většině případů neprojevuje příliš dramatickými příznaky
  4. Hematomem se nazývá výron krve z cév nejčastěji po nějakém traumatu, krev se vylévá do tkáně, do podkoží aj. Za hematom lze označit každou modřinu či podlitinu, přesněji však patří označení hematom ke krevnímu výronu v hlubších tkáních a je spojen s otokem
  5. Mluvíme-li o nataženém lýtku, pak máme na mysli poškození skupiny svalů na dolní části nohy, který se nachází mezi kolenem a kontíkem.Lýtkový sval totiž není pouze jeden, ale skládá se z tří hlavních svalů. Dělí se na dva svaly gastrocnemius, tvořící vnější část lýtka a jeden soleus, ukrývající se uvnitř lýtka
  6. Poté můžete za krátký čas zjistit otoky v místě bolesti, případně modřiny a velkou citlivost svalu v postiženém místě. První pomoc by měla nastat okamžitě - a to kompresní stažení svalu a ledování. Poté ideálně převoz do nemocnice na vyšetření a zahájení léčby. Léčba natrženého lýtk
  7. Zatvrdliny na lytku po operaci krecovych zil. vera269482 · Vytvořeno: 15. 2. 2015 · Aktualizováno: 16. 2. 2015. Dobry den, jsem 18 dni po operaci krec.zil na DK klasickou operaci.na lytku mam tuhy infiltrat napric lykem a druny na vnitrni strane stehna kde byl maly vpich, kde mam jeste modriny, take asi tri loziska zatvrdle vel. Jako fazole

Modřina na lýtku bez příčiny - poradte

No na podzim se to rozjelo na plné obrátky, měla jsem problém přijít domů z práce, nemohla jsem sundat kalhoty přes nohu. Ještě nedávno jsem se těšila, že jsem zhubla 16 kilo a teď opět tohle a váha pomalu rostla, zle se mi pohybovalo a na malou potřebu na záchod jsem neměla pocit jít dobrý deň, na začiatku júla som sa na dovolenke udrela o kameň v mori..z nohy mi tiekla aj krv a zostala tam nepekná modrina, ktorá postupne menila farby..teraz je 17.12 a stále vidím fľak z tej modriny na nohe... pri športovaní (behanie, skákanie), ktoré trvá po sebe viac dní bez prestávky, ma.. Proto jsem zalozil toto tema o ucinnosti a moznosti pouzit neletalni zbran. Je sice na ZP, ale nemela by zabijet. Cili jestli utikajicimu udelam na lytku/zadech velkou modrinu a tim ho zastavim (i s mymi vecmi), tak to vidim jako velky rozdil oproti prostrelit mu nohu/zastrelit ho. Hlavne me zajima celkovy pravni pohled na tuto situaci

Dobrý den pane primáři, na levé noze mám křečové žíly, na holení kosti se mi udělaly dosti velké tmavé modřiny, které mám léta. Beru Detralex, mažu Liotonem , ale modřiny se nedaří alespoň částečně zesvětlit nebo odstranit. behem poslednich 6 mesicu se mi objevily na pravem lytku krecove zily, citim obcas cukani. Příznaky trombózy jsou tak nenápadné. 30. 6. 2017. Trombóza žil má několik příčin, hrozí třeba při dlouhém cestování. Pokud se objeví krevní sraženina, musí být neodkladně léčena. Příznaky přitom nejsou nijak dramatické. Na vzniku civilizačních chorob se podepisují civilizační vymoženosti jako sedavý. Ja zatim porad cekam jaky bude vysledek, na kontrolu jdu 13.12., tedy po 6 tydnech. Dneska jsem na sebe koukala v posilovne, mam na lytku hnusej fialovej fleky vpichy se zahojily az zazracne rychle, ale pokud by mi to melo zustat v tomto stavu tak fakt spokojena nejsem

Natažení, natržení, přetržení svalu. Bolest ve svalu, která vznikne náhle a bez varování při určitém pohybu, zná snad každý z nás. Tyto stavy se vyskytují především u sportovců - při úderu, nekoordinovaném pohybu spojeném se svalovým stahem či při náhlém neočekávaném odporu (například u sprinterů). Avšak. Domácí léčba cyst na kůži . Existují různé faktory způsobující tvorbu cyst na kůži. Ve většině případů jsou kožní cysty bezbolestné a mohou odeznít stejně rychle, jako se objevily. Ale na druhou stranu existují případy, kdy dochází k infekci cysty a ke vzniku různých symptomů, mezi nimiž se může objevit i bolest Na jejich vznik má zásadní vliv genetická dispozice, dále ženské hormony a těhotenství.Na křečové žíly trpí až dvakrát více žen než mužů ; Hemorhoidy, křečové žíly (varixy) na nohách a zevních rodidlech - to všechno jsou velmi nepříjemné leč časté problémy doprovázející těhotenství Bolest kolene - její druhy, léčba a prevence - Zdraví.Euro.cz. Od sportovních zranění až po artritidu. Bolest kolene ukazuje na celou řadu problémů. 24.5.2019 / Tereza Tancerová / Články / 3 komentáře. Sportovci mohou trpět takzvaným běžeckým kolenem. To je opotřebováno velkou fyzickou námahou. Před fyzickou aktivitou.

jizvy. Dobrý den, po akné, které mě dramaticky trápilo od puberty vlastně donedávna (27 let) jsem měla jizvy. Ne žádné krátery, což uznal i plastický chirurg. Podstoupila jsem zatim dvakrát Microneedling na klinice (jehly 2,5 mm), protože se to jevilo jako nejmíň bolestivý zákrok Važeny pan doktor,poradte prosím-mam lavu nohu 2x operovanu a raz sklerotizovanu,nosím elasticku pančuchu stale,velke problemy mi robi prava noha-dostala som na nu tzv,ružu-noha mi zčervena a opuchne,je to bolestive,a vracia sa mi to ako nahle prestanem brat lieky/už 3x sa mi vratilo/teraz aj počas brania lieku/PenBene/sa mi začervenala a opuchla,bola som u lekara a trvala som na.

Modřina na lýtku - poradna, diagnózy - Tvojedoktorka

natazeny/natrzeny lytkovy sval. Vložil/a Janact, 4. Srpen 2014 - 17:17. Mel jste nekdo? Vcera jsem utikala pred bourkou uklidit zidli a luplo mi v lytku a hrozna bolest. Na pohotovosti mi dala doktorka na den bandaz a berle... v patek jdu na kontrolu a udelaji utz, pry drive je to zbytecne. Coz se mi ted moc nezda,ale vcera jsem to moc. Modřiny po operaci varixů. 0radka2010•29. dec 2018@zaanaa a stalo ma to 250€...ak mas dona pomocníkov a ma ta kto ofukovat chod a cim skor tym lepsie, v ziadnom pripade nie cez leto, je to mordor Po operácii vznikajú na koži viečok a tvári opuchy a modriny, ktoré môžu pretrvávať 2 až 3 týždne.Jazva je po operácii najskôr začervenaná, ale postupne vybledne, takže v. Začalo to v dubnu od palce, na chirurgii mu ztrhli nehet, což se zahojilo, noha však zůstavá trochu bolestivá a zarudlá. Před dvěma týdny mu více otekla a otevřel se na kotníku a nártu vřed. Po belcuře a každodenním prevazování zasychá, noha je však oteklá v lytku a bolí kolem kotníku hlavně v ohybu Re: Diabetici 1.typu (mladšího věku): Pumpa je IN, pera jsou. Berky,od toho roku 1998 mám pumpy od Medtroniku,takže nedám na ně dopustit.Veo je dobrá,její nástupkyně 610 je opravdu vyšší level než co tu doposud bylo.I když každý bude přesvědčen o tom,že ta jeho značka je nejlepší,holt každá liška chválí svůj ocas

Ahoj holky, chci se prosím zeptat vás, co máte hodně velké tetování, jak jste si na něho zvykly?Byla jsem v týdnu na tetování, chtěla jsem nad kotník a mám nakonec od kotníku až přes celé lýtko, je to tedy motiv, který miluju, ale nemůžu si zvyknout na tu velikost První den jsem byla nadšená, teď mám nějaké výčitky, že jsem do toho šla.Taky jste si zvykaly. Baby, ako spoznam, ze sa jedna o krcovu zilu a nie o nieco ine??Pretoze dnes som si objavila pod kolenom modrinu, velkosti asi 5-korunacky a ked som si ju stalcila, tak mam pocit, ze je tam malicka hrcka.Pri stlaceni ma to boli. - Aj o tom sa diskutuje na Modrom koníku. Prečítaj si skúsenosti a názory ostatných Bolesti lytkoveho svalu. Totéž platí o bolesti vzniklé po úderu, nárazu a podobně.Nakopnutí napnutého svalu spoluhráčem při fotbale, prudká bolest při hození velkou silou, bolest spojená s nějakým rychlým pohybem, zvednutím těžkého předmětu, při neobvyklém rychlém pohybu to všechno může spadat do skupiny pohmoždění a poranění svalu Stehy na hlavě. Bolest stehů na hlavě - poradna, diagnózy Zde je poradna o tématu: Bolest stehů na hlavě. Naleznete zde odpovědi doktorů, dotazy lidí a další info: Dobry den, je normalni ze mi lekar po laserovem zakroku krecovych zil na lytku udela tri stehy po kolenem, tedy namahane misto skoro v ohybu a po 9 dnech mi je vynda, stim ze do tydne

Obvykle modřiny mizí postupně, ale mohou být bolestivé a ošklivé. Určitě to není druh zdobení, o který by někdo stál. Na modřiny lze nanášet i mastičky, které pomáhají s rychlejším hojením . Jak změkčit tvrdé nehty na nohou . Malé tečky na těle dítěte se mohou spojovat a tvořit ložiska Křečové žíly jsou jednou z civilizačních chorob, kterou trpí velká část dnešní populace. Častěji postihuje toto onemocnění ženy. Doplácejí tím obvykle na těhotenství. Jak se dá křečových žil zbavit bezbolestně a šetrně, se můžete podívat ve videu, kdy zákrok podstoupila mladá pacientka Zatvrdliny na lytku po operaci krecovych zil vera269482 · 16. 2. 2015 4 odpovědi číst dál Laserová operace křečových žil v Olomouci rajce1980 · 20. 9. 2013. Odstranění křečových žil dnes probíhá pomocí různých postupů Dobrý den, ráda bych se zeptala na to, zda může mít člověk hematologický problém, pokud má krevní obraz v pořádku. Jde o moji sestru (37 let), je neustále vyčerpaná, má dlouhodobě zvýšenou teplotu, je velmi bledá s kruhy pod očima a bez úderu se jí tvoří modřiny. Občas se zadýchává a mívá zrychlený puls

Modřina dva roky po sklerotizaci na lýtku - Estheticon

Mravenčení v lytku články a rady. Informace a články o tématu Mravenčení v lytku. Praktické tipy o zdraví, nemoci a Mravenčení v lytku. Podrobné informace a praktické tipy ve článcích o Mravenčení v lytku. Překonejte všechny zdravotní obtíže s Mravenčení v lytku a buďte opět fit Před týdnem mi koleno cele otekle a na dotek je teple a měkké a bolest postupuje dolu k lytku. Byla jsem s tím na ortopedii, tam mi bylo řečeno ať to chladim a mazu galama, ale bolest ani otok neustupuje Deťom zábal nenechávajte priložený dlhšie ako 2 - 3 hodiny, u dospelých môže pôsobiť aj celú noc, resp. celý deň. Konopna mast na modriny CutisHelp BALZÁM konopný tělový balzám, 200 ml. Liek Heparoid obsahuje liečivo s názvom heparinoidum (heparinoid - 100 IU/mg) 60 mg v 30 g dermálnej masti.0skotskaa•3. říj 2012@nikolav Já používám konopný krém z lékárny a pomáhá hodně

Trombóza - jak rychle zaberou léky? V utery mi byla mi diagnostikována flebotromboza - hluboka zilni tromboza v lytku z vyronu kotníku nebo ze sádry, v utery jsem dostal injekce, ktere si mam pichat 2x deně a warfarin. Chci se zeptat jak rychle by to mělo zabrat? pořád mě docela dost bolí noha, s prsty mohu jen omězeně hýbat a. V pondělí jsem byl na plastice a mám stejný problém. Když sedím nebo ležím třeba jen 5 minut a stoupnu si, začne mě do nohy jít taková křečová bolest těžko se to popisuje a po cca 15 s to odezní

Jak a co nejrychleji se zbavit modřiny pod okem | rady. Modřina je lidový název pro hematom, který vzniká pod kůží jako následek krvácení. Při porušení stěny cévy např. úrazem dojde ke krevnímu výronu do okolí. Po určité době je krvácení z cévy zastaveno, ale v okolí cévy zůstává sraženina. Vs.. Není třeba připomínat, že mít na břiše vyrýsovaný pekáč buchet vyžaduje práci. Vše závisí na vaší aktuální kondici, ale také na procentním podílu tělesného tuku. No a nezapomínejme ani na genetiku, která má vliv na to, jak lehké, resp. těžké je pro vás dosáhnout břicha jako z časopisu

Video: Bolest hlavy a modřiny na lýtku - Poradte

ahojte žienky,mne sa robia aj 10cm modriny ale len na stehnach,pred tym,ako sa mi urobia,ma velmi bolia stehna,nohy,bola som s tym u lekara,ale povedala mi,ze asi z liekov-ale ja tie lieky neuzivam-na ktore ona myslela,a nie som ani obezna,vazim 50kg,ale nejako nemala chut riesit moj problem,takze,ja nenachadzam slov na niektorych doktorov,ako im je jedno,co im pacienti hovoria,len mi pov,ze. Natržený stehenní sval. Natržení či úplná ruptura stehenního svalu je postižení, při kterém jsou přetržena svalová vlákna v důsledku prudkého mechanického pohybu, na něž není sval adaptován. Predisponujícím faktorem je krvácení do svalu (podlitiny), zvýšené napětí svalů, zevní vlivy jako například chladné počasí, přehřátí nebo chybějící strečink. Trombóza dolních končetin, Zánět žil dolních končetin, Ucpané žíly na nohách, Embolie dolních končetin, Lék na uvolnění svalů zad, Natažený sval břišní, Natažený stehenní sval, Natržený sval, Příznaky ucpávání cév na nohou, Hustá krev, Výron v kotníku, Kostivalov Dobrý den, 3.6. jsem dostal 1. dávku vakcíny proti Covid (Pfizer), 24.6. mi byla zjištěna tromboza v lytku a plicni embolie, důvod není znám. Nyní beru léky eliquis, mohu na 2. dávku ockovani, které mam planovane 15.7.? Rád bych znal dalsi názor. Dekuj Magická poradna Kartobylinkáře B. Nového Moto: Karty lžou méně než vládci. V království lži je pravda trestná. (služby osobní povahy ičo 11060221) Dotaz nesplňující bod 3) pro nezájem o kvalitnější odpověď okamžitě MAŽU ! ! ! ----- Služba osobní povahy

Na leukémii je nejlepší podstoupit krevní a imunologické vyšetření. Ale pokud se jedná jen o jednu modřinu, tak z toho bych si nic nedělala. Na víc je možné, že se ti v podkoží vytváří tukový nádorek, která na dotek může bolet. U leukemíe jsou modřiny spojené právě s poruchou krvetvorby, asi tedy ne jen Na většině je použita práce s podvědomím nevědeckými metodami, virgulemi, kartami, vnuknutími atd. 8) P O Z O R !!! Na doporučenou kombinaci najíždějte postupně týden nebo raději dva, aby si tělo nevytvořilo absťák na nadměrnou změnu vnitřních podmínek nebo, aby se neuvolnilo příliš mnoho buněčného odpadu, který. vrecko na stehne so zipsom 2. vytiahnutie na 3/4 nohavice 2. 2 zadné vrecka 5. odopínacie traky 2. vetranie na stehne 1. odvádza vlhkosť a zmierňuje pocit chladu 1. mäkký došľap 1. odopínateľné vrecká 1. odnímateľné multifunkčné vrecká 1. zosilnenie na lakťoch 1. ochrana UV 801 Faktor 80 1 Modřiny ještě během dne zmizely, paty bolely dál. Zkusil jsem potřetí ORL a byl po druhém rentgenu promptně vyprovozen - nic se nenašlo. Na konci října jsem absolvoval další kolečko - KO, biochemie a k tomu žádanka na zátěžové EKG a neurologii Dobry den, pomerne hodne chodim..s batohem cca 6-8kg..moje vyska 200cm, vaha 109kg. Vcera na trailu v horach (cca40km) v samem konci pomerne palciva bolest v prave noze..u nartu(viz.foto). Na chuzi jsem zvykly, ujdu cca 1500km rocne..tuto bolest neznam. Na noze je maly otok, doslap na nohu temer nemozny. Na noze nebyl nikdy uraz

Modřín (Larix) je rod dřevin z čeledi borovicovité.Zahrnuje 10-14 druhů, které jsou rozšířeny převážně v mírném a boreálním podnebném pásu severní polokoule. V České republice je v Jeseníkách původní modřín opadavý (Larix decidua), pěstuje se i modřín japonský (Larix kaempferi).Starší český název modřínu je břem nebo verpán Vítejte na chatu jarňátek 2009 :) Vzhůru k dvěma svíčkám na dortu! :dudlik: : • JanaT 26 let, snažení o první dítě od léta 2005, po 1.IVF narozena holčička Eliška narozena: 14.2.2009 v 08:45 (39+6) míry: 3420 g a 50cm web: • Imzadi 24 let, snažení o první dítě od března 2006, po 2 Na homeopatika se zeptám, jdu zas v pondělí na akupunkturu. My si včera užili super den, ráno jsme byli v kině, pak v kfc na obědě. Pak jsme vyzvedli doma nejstarší dceru a byli doma, pomohla mi doslozit puzzle 500 kousků. Mám v jídelně na zdi viset velikánske s tématem podzim

Dělají se vám hodně modřiny? Může jít o nedostatek

pády-modřiny-poraďte. 31 nepřečtených. Do oblíbených Blokovat téma. vlk 10.1.2005 10:01. Tak jsem sebou v sobotu pěkně slít na tvrdý podklad.Udělala se mi pěkná boule na levém boku asi 18×14cm.V tu chvíli jsem skoro nemoh chodit.Nakonec se to rozchodilo.Barva té modřiny byla bílá s červenými skvrnami.Doma pak po. Nechtěný spolucestující. 297 nepřečtených. Do oblíbených Blokovat téma. Czupqa 13.7.2015 18:38. Ahoj. V sobotu se mi stala taková příhoda. Jedu si z Těšíkovské kyselky do Horní Loděnice a hned za první zatáčkou jsem předjel rodinku na výletě. Rodiče, dětitři kusy a pes..velký černý pes